Strona główna » Grupy duszpasterskie » Zastęp Rycerstwa św. Michała Archanioła » Rekolekcje anielskie – Święty Michał i Królowa Aniołów

Wpisany przez Bogumiła Szlachetka   
sobota, 8 września 2018 r., 13:51

Rekolekcje anielskie – Święty Michał i Królowa Aniołów

W dniach 28.08. – 02.09.2018 r. odbył się doroczny zjazd sprawozdawczo – formacyjny animatorów Rycerstwa św. Michała Archanioła, oraz rekolekcje anielskie w Miejscu Piastowym.

Rekolekcje prowadził ks. Piotr Prusakiewicz CSMA , w których uczestniczyło ok. 80 rekolektantów.

Każdego dnia braliśmy udział w Mszach św., konferencjach, adoracji Najświętszego Sakramentu. Zwiedziliśmy muzeum bł. ks. Bronisława Markiewicza, muzeum Misyjne Sióstr Michalitek oraz modliliśmy się w krypcie czcigodnej Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek. Siostra Ezechiela przybliżyła nam trudne początki działalności Matki Anny Kaworek. Po śmierci ks. Bronisława Markiewicza M. Anna przejmuje ciężar odpowiedzialności za losy sióstr, wychowanek i za spuściznę Ojca Założyciela. Bez środków materialnych – zdana wyłącznie na Opatrzność Bożą poświęca swoje życie w służbie dla najbiedniejszych. 02.12.1993r w Przemyślu rozpoczął się proces kanonizacyjny Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek. Dzisiaj czekamy na cud – mówi s. Ezechiela.

W sobotę na wałach Sanktuarium św. Michała Archanioła przy udziale tłumu wiernych przeszliśmy czternaście stacji Drogi Krzyżowej. Ogromny krzyż Chrystusa nieśli górnicy z Jasła na przemian z wiernymi. Potem uczestniczyliśmy we Mszy św. ku czci Matki Bożej Fatimskiej i procesji światła z figurą Matki Bożej pod przewodnictwem ks. bpa Jacka Kicińskiego. O godz. 22:00 adoracja nocna Najświętszego Sakramentu i o północy zakończenie Pasterką Maryjną z kazaniem.

W niedzielę w godzinach przedpołudniowych Mszą św. i nabożeństwem rozesłania zakończyliśmy rekolekcje.

Zafascynowanie św. Michałem jest ogromne. Swoją walecznością, dzielnością, potężnym orędownictwem, niezłomną postawą wobec Boga- przyciąga do Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym wiele ludzi, nie tylko rycerzy, ale czytających dwumiesięcznik „Któż jak Bóg ” i zupełnie przypadkowych bliźnich, którzy znaleźli się na rekolekcjach anielskich, aby razem z Aniołami modlić się, uwielbiać Boga i podziwiać piękno, jakie Stwórca z miłości do ludzi nam ofiarował. Rekolekcje, to szczególny czas łaski i miłosierdzia, czas mocy, której udziela nam stojący przed Bogiem – wielki Książę niebieski. „Któż jak Bóg i nic nad Boga”

Pod tym linkiem znajdują się zdjęcia z soboty fatimskiej w Miejscu Piastowym w Sanktuarium św. Michała Archanioła.

Ołtarz z Matką Bożą

Msza św. w kaplicy

Modlitwy rycerskie

Wszystkie kazania i konferencje z rekolekcji można przypomnieć sobie poprzez odsłuchanie zamieszczonych poniżej nagrań. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Przejdź do galerii zdjęć.

Ostatnia aktualizacja: sobota, 8 września 2018 r., 16:10
 

Któż jak Bóg!

Pogotowie modlitewne

Potrzebujesz modlitwy? Napisz swoją intencję, a Rycerze Świętego Michała Archanioła, za wstawiennictwem Chórów Anielskich, przedstawią ją Ojcu Niebieskiemu.


Uwaga:
w przesłanych intencjach będziemy modlić się na najbliższym spotkaniu naszego Zastępu.