Strona główna » Grupy duszpasterskie » Krąg Biblijny » Niedziela Biblijna 2013 r.


Biblio, Ojczyzno moja

Niedziela Biblijna, Tydzień Biblijny

III Niedziela Wielkanocna przeżywana jest jako Niedziela Biblijna. Celem tej już V Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego jest zachęcanie do lektury Pisma Świętego. W tym roku Parafialną Niedzielę Biblijną przeżywamy pod hasłem: „Biblio, Ojczyzno moja”.

 1. Na Mszę świętą o godzinie 9:30 prosimy przynieść Pismo Święte z zaznaczonymi miejscami czytań mszalnych:
  1. Czytanie z Dziejów Apostolskich [Dz 5, 27b-32.40b-41]
  2. Psalm responsoryjny Ps 30 [Ps 30, 2.4.5-6ab.11.12a.13b]
  3. Czytanie z Apokalipsy św. Jana Apostoła [Ap 5, 11-14]
  4. Ewangelia wg św. Jana [J 21, 1-19]
 2. Po każdej Mszy św. Krąg Biblijny zaprasza do salki do obejrzenia wystawy o Piśmie Świętym, a dzieci po kolorowanki o tematyce biblijnej.
 3. Pod chórem jest gazetka o postaciach biblijnych Starego i Nowego Testamentu, oczywiście tylko o niektórych, kontynuacją są „postaci w zagadkach biblijnych”, które zwinięte w rulonik i przewiązane wstążeczką leżą do zabrania na stoliku przy gazetce oraz będą rozdawane przed kościołem po Mszy św. Mają one zachęcić do przeczytania choćby kilku wersetów z Biblii. Ponadto krótka relacja zdjęciowa z ubiegłorocznej Niedzieli Biblijnej i Tygodnia Biblijnego.
 4. Na godz. 15:00 Krąg Biblijny zaprasza do salki, by wspólnie obejrzeć filmowy wykład „Biblio, ojczyzna moja”, który ma zachęcić do modlitewnego czytania Biblii i by rozkochać się w Słowie, którego nie zastąpi żadne inne słowo.
 5. Po niedzielnej wieczornej Mszy św. rozpocznie się mini-maraton biblijny i trwać będzie przez cały tydzień aż do soboty, z wyjątkiem czwartku. Czytana będzie Ewangelia wg św. Łukasza.
  Jeżeli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć w naszym mini-maratonie, może sam w domu czytać poszczególne rozdziały - karteczki z rozpisaną Ewangelią są do zabrania z koszyczka w kruchcie kościoła. Po przeczytaniu Ewangelii karteczki prosimy podpisać i składać do koszyczka również w kruchcie. Karteczki te będą jako dar złożone na ołtarzu w czasie Mszy św. w intencji „O światło Ducha Świętego dla wszystkich czytających Pismo Święte” w najbliższy drugi czwartek miesiąca, czyli 9 maja br.