Strona główna » Grupy duszpasterskie » Zastęp Rycerstwa św. Michała Archanioła

Zastęp Rycerstwa św. Michała Archanioła

Zapraszamy na nabożeństwo do św. Michała Archanioła i św. Aniołów Stróżów w każdy poniedziałek o godz. 18:00 oprócz miesięcy: maja, czerwca i października.

Spotkania Zastępu Rycerstwa Świętego Michała Archanioła w każdy III piątek miesiąca po wieczornej Mszy świętej o godz. 19:15.

Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy dysponują czasem i pomysłami do współpracy.

Zgłoszenia u animatora Zastępu (tel.: 694-031-382).

Ostatnia aktualizacja: czwartek, 27 stycznia 2011 r., 20:31


Wpisany przez Bogumiła Szlachetka OVd   
niedziela, 10 września 2023 r., 23:00

Rekolekcje Anielskie w Miejscu Piastowym (24-27.08.2023 r.)

Tegoroczne Rekolekcje Anielskie w Miejscu Piastowym rozpoczęły się 24.08. i trwały do niedzieli 27.08.2023 r. Temat „Aniołowie w Apokalipsie” zainteresował wielu chętnych, toteż nie dziwi liczba rekolektantów (ponad 100 osób). Rekolekcje poprowadził ks. Piotr Prusakiewicz CSMA, który korzystał z autorytetów i konferencji o Apokalipsie poczynając od: ks. prof. Waldemara Chrostowskiego – biblisty, również książki „Objawienie Jezusa Chrystusa” - komentarz do Apokalipsy poznańskiego ks. Piotra Ostańskiego, a także książki „Apokalipsa Księga Pocieszenia” S. Emilii Ehrlich polskiej zakonnicy i biblistki.

Program Rekolekcji był ubogacony spotkaniami z psychoterapeutą ks. Grzegorzem Kossakowskim CSMA i egzorcystą ks. Zbigniewem Baranem CSMA. Uczestniczyliśmy we Mszach św., konferencjach, koronce do Miłosierdzia Bożego, Drodze Krzyżowej w plenerze, adoracji Najświętszego Sakramentu. Zwiedziliśmy muzeum bł. Ks. Bronisława Markiewicza, oraz Kaplicę Domu Rekolekcyjnego Sióstr Michalitek, w którym uczestniczyliśmy w modlitwie o uzdrowienie i wylanie Ducha Świętego.

W sobotę o godzinie 20:00 w auli Domu Rekolekcyjnego rozpoczął się koncert z okazji uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej. Koncert Polskich Pieśni Patriotycznych na przełomie XIX i XX wieku. Koncert prowadził polski aktor i lektor Pan Sebastian Skoczeń – odtwórca głównej roli Króla Polski Władysława Jagiełły w serialu „Korona Królów. Jagiellonowie”.

Z rycerskim pozdrowieniem – „Któż jak Bóg”
Bogumiła Szlachetka OVd


Konferencje o Apokalipsie i spotkania z psychoterapeutą i egzorcystą można odsłuchać w poniżej umieszczonych linkach.

 

Ostatnia aktualizacja: niedziela, 10 września 2023 r., 22:25
 
Wpisany przez Bogumiła Szlachetka OVd   
niedziela, 16 lipca 2023 r., 15:00

Rekolekcje Anielskie w Poznaniu (7-9.07.2023 r.)

W dniach od 7 do 9 lipca 2023 r. odbyły się w Poznaniu Rekolekcje Anielskie, na które przyjechało 60 osób z różnych stron Polski.

Rekolekcje poprowadził ks. Piotr Prusakiewicz CSMA.

W programie naszych rekolekcji były: msze św., konferencje, wspólne modlitwy, adoracja Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa (w plenerze).

Temat rekolekcji „Z Aniołami ku głębszemu poznaniu Chrystusa”, mówi nam o odniesieniu do naszego życia. Dowiedzieliśmy się, że , jeżeli jesteśmy tutaj, to nie przypadek, bo Bóg tak przygotowywał ten czas, bo chce do nas mówić i chce się z nami spotkać, i z takim nastawieniem przeżywać będziemy dni rekolekcji. Obecnie można zaobserwować falę zła, która przechodzi przez Polskę, świat i ludzkie serca, to w tym wszystkim trzeba patrzeć na świat Aniołów i św. Michała Archanioła. Rekolekcje, to czas słuchania Boga, to, co chcemy usłyszeć w każdej sytuacji naszego życia. Wiele osób się za Nas modliło i dlatego możemy oczekiwać sporej ilości łaski Bożej.

Rekolekcje to święte dni, módlmy się do Ducha Świętego, aby przyniosły dobre owoce.

Z rycerskim pozdrowieniem – „Któż jak Bóg”
Bogumiła Szlachetka OVd


Wszystkie homilie i konferencje można odsłuchać w poniżej podanych linkach.

 

Ostatnia aktualizacja: wtorek, 18 lipca 2023 r., 22:47
 
Rekolekcje Anielskie w Poznaniu (7-9.07.2023 r.) - ogłoszenie
Wpisany przez Bogumiła Szlachetka OVd   

Od 7 lipca (godz. 17:30) do 9 lipca (godz. 14:00)

Rekolekcjonista: ks. Piotr Prusakiewicz CSMA

Temat: „Z Aniołami ku głębszemu poznaniu Chrystusa”

Miejsce: Dom Rekolekcyjny Towarzystwa Chrystusowego, ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań.

Ofiara: 300 zł – pokoje 2-osobowe, 320 zł - pokoje 1-osobowe z łazienkami.

 

Zapisy: Bogumiła Szlachetka, tel. 694 031 382, email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Po przyjęciu zgłoszenia należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50 zł na konto:

Bogumiła Szlachetka, Osiedle Kosmonautów 19/44, 61-641 Poznań

Santander Bank S.A. 94 1090 1359 0000 0000 3501 6355

z dopiskiem „Rekolekcje Anielskie Poznań”


Dla mieszkających w Poznaniu istnieje możliwość uczestniczenia w rekolekcjach bez noclegów:

  • w piątek - kolacja,
  • sobota – obiad i kolacja,
  • niedziela – bez posiłków.

Ogólny koszt pobytu: 90 zł + ofiara dla kapłana.

 

Plan rekolekcji


Piątek 07.07

17:30Modlitwa do Ducha św., konferencja, modlitwy rycerskie (aula)

18:00 – kolacja

19:30 – Msza św. z homilią, Apel Jasnogórski (kaplica)

 

Sobota 08.07

7:45 – śniadanie

9:00 – Msza św. z homilią

10:30 – konferencja (aula)

12:00 – Anioł Pański, konferencja (aula)

13:00 – obiad

15:30 – koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga krzyżowa (plener)

17:00 – konferencja (aula)

18:00 – kolacja

19:30 – konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała i o uwolnienie z nałogów, modlitwy rycerskie (kaplica)

21:00 – Apel Jasnogórski

22:00 – 7:00 Adoracja nocna

 

Niedziela 09.07

8;00 – śniadanie

9:30 – Msza św. z homilią

11:00 – adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa o wylanie Ducha św. i Jego darów, akt zawierzenia się św. Michałowi Archaniołowi

12:30obiad

 
Wpisany przez Bogumiła Szlachetka OVd   
wtorek, 13 września 2022 r., 20:39

Rekolekcje Anielskie i Zjazd Animatorów w Miejscu Piastowym (25-30.08.2022 r.)

Temat rekolekcji: Dom wypełniony aniołami.

Kolejne rekolekcje w tym roku odbyły się w Domu Rekolekcyjnym Księży Michalitów w Miejscu Piastowym.

Dom wypełniony był nie tylko aniołami, alei wieloma rekolektantami, którzy przyjechali z całej Polski.

Podczas trwania rekolekcji wysłuchaliśmy kilku homilii i konferencji, które głosił ks. Piotr Prusakiewicz CSMA. Kolejne dni to: spotkanie z ks. Zbigniewem Baranem CSMA – egzorcystą, który opowiedział o działaniu złego ducha i oddziaływaniu na ducha ludzkiego. Ksiądz egzorcysta odpowiadał także na wiele pytań, które zadawali słuchacze. Kolejne spotkanie mieliśmy z księdzem Grzegorzem CSMA - psychoterapeutą. Jego praca dotyczy dwóch płaszczyzn fundamentalnych w życiu człowieka, które dosyć często od strony pozytywnej się łączą, ale czasami się od siebie oddzielają – sfera duchowa i sfera psychiczna. Bardzo ciekawy temat dotyczący nas ludzi dorosłych. Również podczas tej konferencji było bardzo dużo pytań. Kolejnym etapem naszych spotkań było przejście do Klasztoru Sióstr Michalitek. Siostra Ezechiela oprowadziła nas po Muzeum, potem modliliśmy się przy sarkofagu Służebnicy Bożej Matki Anny Kaworek, oraz uczestniczyliśmy w nabożeństwie z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała i wyzwolenie z nałogów, które miało miejsce w kaplicy zakonnej s. Michalitek. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem powróciliśmy do Domu Rekolekcyjnego.

Uprzednie konferencje można odsłuchać w niżej podanych linkach.

Z anielskim pozdrowieniem „Któż jak Bóg”.
Bogumiła Szlachetka OVd


Ostatnia aktualizacja: wtorek, 13 września 2022 r., 20:51
 
Wpisany przez Bogumiła Szlachetka OVd   
niedziela, 26 czerwca 2022 r., 15:00

Rekolekcje Anielskie w Poznaniu (17-19.06.2022 r.)

Na tegoroczne Rekolekcje Anielskie, które odbyły się w Poznaniu, przybyło 70 rekolektantów z Gorzowa Wlkp., Bielska Białej, Luzina, Rawicza, Sopotu, Poznania, Warszawy, Olsztyna, Koszalina, Jastrowia, Lubinia, Stalowej Woli, Swarzędza i Suchego Lasu.

W temat rekolekcji: „Święty Michał Archanioł – oko w oko ze Złem” wprowadził nas ks. Piotr Prusakiewicz CSMA.

Podczas głoszenia homilii i konferencji dowiedzieliśmy się, w jaki sposób św. Michał Archanioł walczy ze złem oraz jakie znaczenie ma dla nas uczestniczenie we Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu, zawierzeniu się św. Michałowi Archaniołowi, i co daje nam szkaplerz i cel jego noszenia.

Oprócz Mszy św., konferencji, koronki do Bożego Miłosierdzia, modlitw rycerskich, modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała i uwolnienie z nałogów, od godz. 21:00 – 22:00 codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

W drugim dniu rekolekcji zwiedzaliśmy Bazylikę Archikatedralną św. Apostołów Piotra i Pawła - jedną z najstarszych katedr w Polsce. Jej początki sięgają czasów pierwszego władcy Mieszka I i pierwszego polskiego biskupa – Jordana. Najbardziej znanym miejscem jest Złota Kaplica Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Następnie odbyła się Droga Krzyżowa w plenerze ze Świętym Michałem Archaniołem autorstwa ks. Mateusza Szerszenia CSMA.

Rekolekcje Anielskie zakończyły się w niedzielę 19 czerwca 2022 r. – adoracją Najświętszego Sakramentu, modlitwą o wylanie Ducha św. i Jego darów oraz aktem zawierzenia się św. Michałowi Archaniołowi. W trakcie trwania rekolekcji jeden z kandydatów na Rycerza złożył przyrzeczenia rycerskie.

Minione rekolekcje można odsłuchać w niżej podanych linkach.

Z rycerskim pozdrowieniem – „Któż jak Bóg”
Bogumiła Szlachetka OVd


Ostatnia aktualizacja: środa, 23 listopada 2022 r., 21:42
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 11

Któż jak Bóg!

Pogotowie modlitewne

Potrzebujesz modlitwy? Napisz swoją intencję, a Rycerze Świętego Michała Archanioła, za wstawiennictwem Chórów Anielskich, przedstawią ją Ojcu Niebieskiemu.


Uwaga:
w przesłanych intencjach będziemy modlić się na najbliższym spotkaniu naszego Zastępu.