Strona główna

Podziękowanie ks. Proboszcza (2024)
wtorek, 24 grudnia 2024 r., 22:00

PODZIĘKOWANIE

Ks. Proboszcza

Przez czas Adwentu wiele dobra zostało uczynione na rzecz naszej parafii. Stąd moje podziękowanie:

Uczestniczącym w roratach, Panom za dyżur w zakrystii i za pomoc nadzwyczajnym szafarzom Komunii Świętej.

Panu organiście Jerzemu i Panu Marcinowi za prowadzenie każdego dnia przed roratami śpiewu Godzinek i na początek rorat pieśń Rorate caeli.

Panom i Paniom oraz ministrantom za ustawienie żłóbka i choinek w prezbiterium. Za oświetlenie tabernakulum i wykonanie aniołków na choinki.

PZ Caritas za przeprowadzenie akcji „Tytka Charytatywna” (też tym osobom, które w tej akcji wzięły udział przez przyniesienie darów) oraz rozprowadzenie świec Caritas i opłatków wigilijnych, przeprowadzenie spotkania opłatkowego dla „Uśmiechniętych Buziaków”, za przygotowanie „Mikołaja” dla ministrantów i scholi oraz za słodycze na Świętego Mikołaja.

Ministrantom i ich rodzicom za przygotowanie i proponowanie nabycia wianków i sianka na stół wigilijny.

Panu Markowi za druk życzeń dla chorych i listu do parafian (mieszkańców tegorocznej kolędy z ul. Hawelańskiej i Naramowickiej). Panu Iwo za dostarczenie tych listów do skrzynek pocztowych w blokach.

Harcerzom za przyniesienie „Betlejemskiego Światła Pokoju” do naszego kościoła i pełniony dyżur oraz za rozniesienie życzeń świąteczno-noworocznych do chorych i słabujących parafian, do których udajemy się z okazji Pierwszego Piątku Miesiąca.

Paniom za przygotowywanie bielizny ołtarzowej i mszalnej.

Za sprzątanie wewnątrz naszego kościoła i za utrzymanie porządku wokół naszego kościoła.

Księdzu Jędrzejowi za posługę przy ołtarzu i w konfesjonale, a Służbie Liturgicznej Ołtarza za służbę i wszelkie zaangażowanie.

Dziękuję za otrzymane życzenia.

Wszystkim dziękuję za dar modlitwy w mojej intencji.

 

Pan Bóg wszystko widzi i za wszelkie

dobro nagradza!!!

Ostatnia aktualizacja: wtorek, 24 grudnia 2024 r., 14:12
 
Zdjęcia grupowe z pielgrzymki: Podkarpacie (2-6.09.2024 r.)
Ostatnia aktualizacja: niedziela, 29 września 2024 r., 16:24
 

W dniu 20 sierpnia 2024 r. zmarł

śp. ks. kan. Kazimierz Pachciarz
18.02.1940 r. – 20.08.2024 r.

Uroczystości pogrzebowe będą miały miejsce w poniedziałek, 26 sierpnia br.:

  • godz. 11:00 – wprowadzenie trumny z ciałem zmarłego kapłana
  • godz. 11:30 – modlitwa różańcowa
  • godz. 12:00 – Msza św. pogrzebowa
  • godz. 14:00 – pogrzeb na cmentarzu parafialnym przy ul. Lutyckiej w Poznaniu
Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie,
a światłość wiekuista niechaj Mu świeci.
Pan jest moim pasterzem:
niczego mi braknie,
pozwala mi leżeć
na zielonych pastwiskach.

Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć,
orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
przez wzgląd nad swoją chwałę.

Chociażbym przechodził przez ciemną dolinę,
zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.
Kij Twój i laska pasterska
są moją pociechą.

Stół dla mnie zastawiasz
na oczach mych wrogów;
namaszczasz mi głowę olejkiem,
kielich mój pełny po brzegi.

Dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
przez wszystkie dni życia
i zamieszkam w domu Pana
po najdłuższe czasy.
Ps 23
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>